SK |

Lucia Šoralová & La Alma


La Alma je zoskupenie talentovaných muzikantov okolo speváčky Lucie Šoralovej, s ktorými sa po niekoľkoročnom odmlčaní vrátila ku svojej pôvodnej láske – ku šansónu.
Kapela začínala v zložení piano, kontrabas a spev. Po polroku sa skupina rozrástla o ďalšieho člena - akordeonistu Michala Mihóka, ktorý sa stal neodmysliteľnou súčasťou La Almy a stal sa dušou celého zoskupenia.


V súčasnosti hrá kapela La Alma v tomto zložení :

Lucia Šoralová – spev
Michal Mihok – akordeón
Martin Brunner – piano
Miloš Klápště – kontrabas


Ešte pred založením kapely vydala Lucia Šoralová dva sólové albumy – Zblízka (2002) a Púšť (2005), ktoré boli mixom šansónu, world music a popu. Neskôr začala spolupracovať s Michalom Horáčkom na jeho projekte Lyrikal – Kudykam a hudobno – poetickom pásme Český kalendář. Na rovnomennom albume, ktorý vznikol v roku 2013 sa Lucia autorsky podieľala.


Zo spolupráce s Michalom Horáčkom vznikol aj zatiaľ jediný album kapely La Alma - O lásce, cti a kuráži. Album bol ocenený skvelými recenziami a zaznamenal úspech nielen u fanúšikov, ale aj u hudobnej kritiky. Zavŕšením úspešného počinu bolo prevzatie Zlatej dosky na bratislavskom koncerte, ktorý odštartoval úspešné slovenské turné Lucie a La Almy v roku 2013.

Momentálne je kapela limitovaná materskými povinnosťami Lucie, avšak priebežne pracuje na novom repertoári, ktorý predstaví na tohtoročnom vianočnom turné po Slovensku.